Moto-wieści. 03.07.2027

3 lipca 2024
Moto-wieści. 03.07.2027

BMW rozpoczęto produkcję modelu M5 serii G90. Samochód ten posiada zelektryfikowany napęd M Hybrid, a w Polsce kosztować będzie w najtańszej wersji 680 000 zł.


***

 

Ponad 6-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S1 pomiędzy węzłami Podwarpie i Dąbrowa Górnicza Pogoria został właśnie oddany do użytku.  


***

 

Od poniedziałku w Warszawie obowiązuje pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu (SCT).  Przypomnimy, że taka strefa już była w Krakowie, ale została… zlikwidowana. Czy na długo?


*** 

 

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) w 2023 r. zidentyfikował aż 350 tysięcy przypadków jazdy bez obowiązkowego, ważnego OC. Przypominamy kary. Za spóźnienie o od 1 do 3 dni – zapłacisz 1720 zł, od 3 do 14 dni - 4300 zł a powyżej 14 dni - 8600 zł. 

 

 ***


We francuskich mediach pojawiła się informacja, że pierwsze dama Ukrainy Ołena Zełenska kupiła Bugatti Tourbillon za 4,5 mln euro. Niektóre media sugerują, że miała zapłacić pieniędzmi, które Ukraina dostała od USA na walkę z Rosją. Szybko okazało się, że to fake news.  Bugatti zaprzeczyło, aby sprzedało Zełenskiej takie auto. Nawiasem mówiąc to model, który na razie jest… prototypem.. Bugatti zapowiedziało, że podejmie kroki prawne.


***

 

Dom aukcyjny RM Sotheby's przeprowadził aukcję pojazdów z kolekcji samochodów „Dare to Dream Collection” w Toronto. Wśród nich znalazł się Fiat 500L z 2015 roku. To był samochód papieża Franciszka podczas jego wizyty w Kanadzie. Auto zostało sprzedane za 25 810 euro. 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]