Moto-wieści. 14.07 2023

14 lipca 2023
Moto-wieści. 14.07 2023

Podczas Goodwood Festival of Speed w hrabstwie Sussex w Anglii odbyła się pierwsza dynamiczna prezentacja nowej Kia EV9.


***


Toyota wprowadza technologię T-MATE, która zwiększa bezpieczeństwo podczas długich podróży.


***


Porsche chwali się 15-procentowym wzrostem liczby dostaw w pierwszym półroczu br. Producent ten przekazał klientom na całym świecie 167 354 samochody.


***


Opel Vivaro-e jest obecnie najchętniej kupowanym samochodem dostawczym z napędem elektrycznym w segmencie D Van. W czerwcu br. Vivaro-e osiągnął udział w tym segmencie w wysokości 33,33%, a w całym półroczu br. 23,35%.


***


Toyota Motor Europe sprzedała w pierwszej połowie 2023 roku 573 976 samochodów. To wzrost o 2% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Auta z napędami zelektryfikowanymi stanowią już 71% sprzedaży. Najpopularniejszym modelem i liderem segmentu B-SUV w Europie jest Yaris Cross.


***


Produkująca Volkswageny Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, realizuje II etap projektu instalacji fotowoltaicznej w zakładzie Volkswagen Poznań we Wrześni. Instalacja o mocy 13MW obejmie kolejne 18 ha powierzchni i wytwarzać będzie 13 650 MWh energii elektrycznej rocznie.


***


W pierwszej połowie 2023 roku Lexus sprzedał w Europie 34 020 aut. To wzrost o 43% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. 86% Lexusów wyjeżdżających z salonów ma napęd zelektryfikowany.


***


W pierwszym półroczu 2023 roku zarejestrowano w Polsce 64 818 nowych, osobowych samochodów marek reprezentowanych przez Volkswagen Group Polska – to wynik o ponad jedną trzecią lepszy niż w tym samym okresie 2022 roku.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]