Moto-wieści. 14.11.2023

14 listopada 2023
Moto-wieści. 14.11.2023

Po październiku br. Stellantis utrzymuje 1. pozycję pod względem łącznego udziału w rynku w segmentach miejskich samochodów elektrycznych – A, A-SUV, B, B-SUV oraz B-MPV. Fiat 500-e jest liderem, a Abarth 500-e plasuje się na trzecim miejscu w segmencie A. Peugeot E-208 i Opel Corsa-e znalazły się na podium segmentu B (BEV) a Jeep Avenger, Opel Mokka-e, Peugeot E-2008 oraz DS 3 są w pierwszej piątce segmentu B-SUV samochodów elektrycznych.

 

***


W węgierskim Győr rozpoczyna się produkcja silników elektrycznych dla nowej platformy Premium Platform Electric (PPE). Po raz pierwszy wykorzystane zostaną one w modelu Q6 e-tron, którego produkcja ma rozpocząć się pod koniec tego

LBX jest pierwszym modelem Lexusa, w którym zastosowano klasyczny układ hybrydowy wykorzystujący trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM/100 kW, a maksymalny moment obrotowy to 185 Nm. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h szacuje się na 9,2 sekundy, a LBX może pociągnąć przyczepę o masie do 750 kg.

 

***


W polskich salonach Mitsubishi pojawił się już nowy Colt. Ceny siódmej  generacji tego auta startują od 71 990 zł.

 

***

Skoda sprzedała ponad 37 tys. aut i osiągnęła 11% udziału w polskim rynku motoryzacyjnym w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku.

 

***

 

Toyota przez ponad 88 latach istnienia koncernu wyprodukowała ponad 300 milionów samochodów. Do końca września 2023 z taśm montażowych fabryk w Japonii zjechało już ponad 180 milionów samochodów, zaś z tych zlokalizowanych zagranicą niespełna 120 milionów. Na całym świecie znajduje się obecnie 69 fabryk Toyoty - 26 zakładów jest w Azji, 13 na terenie Ameryki Północnej, 16 w Japonii, 7 w Europie i kolejnych 7 w innych regionach globu.

 

***


Z okazji 100-lecia działalności w Republice Południowej Afryki Ford ogłosił  inwestycję o wartości 272 mln dolarów w lokalne zakłady, które zajmą się produkcją Forda Rangera napędzanego hybrydowym zespołem typu plug-in (PHEV).

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]