Moto-wieści. 16.02.2024

16 lutego 2024
Moto-wieści. 16.02.2024

Nowa Toyota Land Cruiser jest już dostępna na polskim rynku (w pięciu wersjach wyposażenia). W ciągu pierwszej godziny polscy klienci zarezerwowali 462 egzemplarze tego auta. Taką ilość zarejestrowano w ciągu całego ubiegłego roku w Polsce. W pierwszych sześciu dniach dokonano łącznie 702 rezerwacji nowej generacji legendarnej terenówki.

***

Pojawiło się już nowe, a raczej zmodernizowane  Porsche Taycan. Moc ładowania zwiększono o 50 kW, do 320 kW, moc rekuperacji przy wysokich prędkościach wzrosła do 400 kW. Auto szybciej teraz  przyspiesza  (od 0 do 100 km/h o 0,6 sekundy a  Taycan Turbo S do „setki” potrzebuje 2,4 sekundy). Wzrósł zasięg o 35%, maksymalnie do 678 kilometrów. Wszystkie warianty nowego Porsche Taycan można naładować od 10 do 80% w 18 minut.

***

W pierwszych dziesięciu dniach lutego zanotowano wzrost rejestracji samochodów o 10,06% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku, osiągając liczbę 13 890 zarejestrowanych pojazdów. W segmencie marek premium odnotowano jeszcze większy wzrost, wynoszący 18,2%, z łączną liczbą 3 145 zarejestrowanych aut.

***

Spółka Stellantis N.V. przedstawiła rekordowe wyniki za rok 2023. Przychody netto wzrosły o 6% w ujęciu rok do roku, osiągając 189,5 mld euro, zysk netto wzrósł o 11% do 18,6 mld euro. Globalna sprzedaż pojazdów BEV wzrosła o 21% w porównaniu do ubiegłego roku, a sprzedaż pojazdów LEV wzrosła o 27%. W Stanach Zjednoczonych(3) Stellantis N.V zajmuje pierwsze miejsce pod względem sprzedaży samochodów PHEV i drugie pod względem sprzedaży pojazdów LEV.

***

Jeep Grand Cherokee zdobył tytuł „Najlepszego SUV-a” w corocznym konkursie „MotorWeek Drivers’ Choice Award”. Magazyn docenił jego możliwości terenowe i dynamikę jazdy oraz szeroką gamę modeli obejmującą m.in. hybrydę plug-in Grand Cherokee 4xe i trzyrzędowego Grand Cherokee L.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]