Moto-wieści. 17.10.2023

17 października 2023
Moto-wieści. 17.10.2023

Mitsubishi poinformowało, że nowy jednotonowy pickup Triton/L200, nowy kompaktowy SUV Xforce oraz nowy kei-car Delica Mini zdobyły nagrodę Good Design Award 2023 przyznawaną przez Japan Institute of Design Promotion.


***


Grupa Volkswagen zwiększyła dostawy samochodów elektrycznych o 45 procent w ciągu 9 miesięcy 2023 roku.


***


Od stycznia do września 2023 roku Lexus sprzedał w Europie 54 258 aut. To wzrost o 55% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. 87% Lexusów wyjeżdżających z salonów ma napęd zelektryfikowany. Najpopularniejszym modelem marki w Europie jest NX.

 

***


Proces homologacji w Polsce nowego elektrycznego SUV-a Kia – EV9 – dobiegł końca. Zasięg wersji Earth z napędem na tylne koła wynosi aż 563 km według WLTP. A najmocniejszej 384-konnej odmianie  GT-Line z napędem na cztery koła – ponad 500 km. EV9 już można zamawiać. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze w tym roku. Ceny tego olbrzymiego elektrycznego SUV-a zaczynają się od niespełna 324 tysięcy złotych za 203-konną wersję Earth.


***


Toyota Corolla z roku modelowego 2024 otrzymała cyfrowy  kluczyki, klimatyzację z systemem nanoe X oraz nowe lakiery.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]