Moto-wieści. 18.07.2023

18 lipca 2023
Moto-wieści. 18.07.2023

Grupa Volkswagen w pierwszej połowie roku zwiększyła dostawy pojazdów elektrycznych – do 321 600 pojazdów (to o 48,1 procent więcej niż rok wcześniej). Ich udział w całkowitej liczbie dostaw wzrósł do 7,4 procent, z 5,6 procent w pierwszych sześciu miesiącach poprzedniego roku. Duży wzrost Grupa osiągnęła w Europie, gdzie dostawy zwiększyły się o 68 procent – do 217 100 pojazdów elektrycznych.


***

Lamborghini Squadra Corse zaprezentowało na Goodwood Festival of Speed swój pierwszy hybrydowy prototyp przeznaczony do wyścigów długodystansowych. SC63 ma startować w klasie Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA 2024, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

 

***

Od początku roku z salonów w Polsce wyjechało  675 egzemplarzy hybrydowego sedana, Lexusa ES. Samochód ten ma ponad 14-procentowy udział w swojej klasie.

 

***

Przygotowywany do produkcji seryjnej autonomiczny, elektryczny Volkswagen ID. Buzz AD (Autonomous Driving), w ciągu najbliższych kilku tygodni po raz pierwszy wyjedzie na ulice, zabierając na swój pokład pasażerów.


***


Cupra  rozszerza zakres swojej działalności o wirtualną rzeczywistość. Producent w zeszłym roku wkroczył do świata metaverse, uruchamiając swój wirtualny świat na platformie Metahype. Użytkownik ma w niej szansę spróbować swoich sił za kierownicą m.in. najnowszego pojazdu producenta z Martorell – Cupra Tavascan.


***


13 885 samochodów sprzedano w programie Toyota Pewne Auto w pierwszej połowie 2023 roku. Najpopularniejsze modele to Corolla, Yaris oraz Toyota C-HR.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]