Moto-wieści 21.03.204

21 marca 2024
Moto-wieści 21.03.204

Niezależna organizacja konsumencka Consumer Reports wskazała Toyotę Corollę Cross z napędem hybrydowym piątej generacji jako najbardziej wydajnego SUV-a w swojej kategorii. Auto doceniono za niskie średnie zużycie paliwa oraz dynamikę hybrydy.

***

Audi informuje że przychody tego producenta wzrosły o 13,1 proc. do 69,9 mld euro, zysk operacyjny wyniósł 6,3 mld euro, a marża operacyjna 9,0 proc. Na lata 2024 i 2025 zaplanowano ponad 20 nowych modeli.

 

***

Do  23 marca w salonach Skody  odbywają się Dni Otwarte, podczas których zainteresowani mogą zapoznać się z nowymi modelami czeskiego producenta - Kamiq i Scalą.


***

Ford wprowadza innowacyjne rozwiązania mające na celu znaczącą redukcję zużycia wody w swoich operacjach produkcyjnych na całym świecie. W corocznych raportach dotyczących zrównoważonego rozwoju, Ford dzieli się imponującymi wynikami swoich działań, podkreślając zaangażowanie firmy w ochronę zasobów wodnych planety.

 

***

Stellantis Ventures, fundusz venture capital należący do Stellantis N.V., ogłosił dzisiaj inwestycję w SteerLight, firmę, która opracowała nową generację technologii wykrywania LiDAR (Light Detection and Ranging).


***

Forvia, jeden z największych producentów elementów wyposażenia samochodowego na świecie, wraz z uczelnią wyższą i przedstawicielami biznesu uruchomiła innowacyjny kierunek studiów II stopnia na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Inicjatywa firmy to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów i magistrów w przemyśle motoryzacyjnym. Zajęcia na nowym kierunku wystartowały w lutym i już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]