Moto-wieści 28.03.2024

28 marca 2024
Moto-wieści 28.03.2024

Mający 90-letnią historię U.S. News & World Report w swoich corocznych rankingach najlepszych aut wyróżnił dwa modele Toyoty jako najlepsze wybory dla rodzin. Nowa Camry zdobyła dwie nagrody, a SUV Highlander triumfował w kategorii SUV-ów.

 

***


W 2023 roku grupa Škoda Auto odnotowała rekordowy przychód wynoszący 26,5 mld euro. To aż o 26,2% więcej niż w roku poprzednim (21,0 mld euro). Do 1,2 mld euro wzrósł także zysk operacyjny firmy – to aż o 182,3% więcej niż 626 mln euro w roku 2022.

 

***


Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie. W Polsce cena modelu wynosi od 979 900 zł.

 

***


Dwa wyróżnienia od Euro NCAP dla modeli Volkswagen Samochody Dostawcze: ocena Platinum dla ID. Buzz Cargo i Gold dla Caddy Cargo.

 

***


165 elektrycznych Toyot bZ4X będzie obsługiwać londyński rynek usług przewozu osób. Na zakup aut zdecydował się partner flotowy Toyoty, firma WeFlex.

 

***


Elektryczny Ford E-Transit rozpoczyna swoją służbę w Bawarskim Czerwonym Krzyżu. Jest pierwszym w historii elektrycznym ambulansem, z którego będzie korzystała ta jednostka.

 

***


2023 był nie tylko rokiem 60-tego jubileuszu Lamborghini, ale także kolejnym rekordowym w historii tego koncernu pod względem wyników finansowych. Po przekroczeniu w zeszłym roku progu 10 000 samochodów dostarczonych po raz pierwszy (dokładnie 10 112 egzemplarzy), Lamborghini ustanowiło w raportowanym okresie kolejne rekordowe liczby, w tym przychody na poziomie 2,66 miliarda euro, czyli o 12,1% więcej niż w 2022 roku.

 

***

Nissan poinformował o opracowaniu stacjonarnego systemu produkcji energii zasilanego bioetanolem. W 2016 roku Nissan stał się pierwszym producentem samochodów na świecie, który opracował pojazd napędzany stałotlenkowym ogniwem paliwowym (SOFC) na bioetanol. Obecnie Nissan korzysta z doświadczeń zdobytych podczas opracowywania technologii SOFC na potrzeby stacjonarnych systemów produkcji energii.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]