Moto-wieści. 28.08.2023

28 sierpnia 2023
Moto-wieści. 28.08.2023

Tylko w lipcu 15 735 modeli Omoda trafiło na rynki zagraniczne i jest to ponad 10-procentowy wzrost w stosunku do czerwca. Łącznie od początku roku ponad 86 000 pojazdów dostarczono do zagranicznych klientów. Wiąże się to z dynamicznym planem ekspansji poza Chiny – marka trafiła w tym roku m.in. do Hiszpanii, Meksyku, RPA i Chile. Na początku przyszłego roku będzie dostępna również w Polsce.

 

***

Do 3 września w Düsseldorfie odbywa się 62. edycja Caravan Salon, najważniejszego wydarzenia branży caravaningowej w Europie. Jest aż 16 pawilonów, w których wystawia się aż 700 firm.

 

***

Grupa Volkswagen reorganizuje system zaopatrzenia w części elektroniczne i półprzewodniki. W tym celu opracowano nową strategię zaopatrzenia w części z komponentami elektronicznymi.  Polegać ma ona na bezpośrednich zakupach od producentów półprzewodników. W przeszłości komponenty elektroniczne, takie jak jednostki sterujące, były zamawiane u dostawców, którzy mieli dużą swobodę decydowania o tym, jakich części do ich produkcji używają. Teraz dział zaopatrzenia Grupy VW określi precyzyjnie, jakie półprzewodniki i inne części elektroniczne powinny być używane.


***

W pierwszym półroczu Cupra sprzedała w Polsce  4 250 samochodów. W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku (1 748) jest to wzrost o 243%.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]