Moto-wieści. 30.01.2024

30 stycznia 2024
Moto-wieści. 30.01.2024

W połowie 2024 roku Volkswagen wprowadzi na rynek nowego Golfa R. Podczas corocznej imprezy Ice Race w austriackim Zell am See pokazano go po raz pierwszy publicznie, choć  jeszcze w kamuflażu.

 

***


W plebiscycie „What Car?” „Rodzinnym Samochodem Roku” została Toyota Corolla, a wersję TS Kombi tego auta  uhonorowano tytułem „Samochodu Kombi Roku”.

 

***


Nowy Mercedes-AMG CLE 53 4MATIC+ Coupé  jest już dostępny w Polsce. To sportowe, dwudrzwiowe coupé napędza sześciocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 3,0 l wspomagany podwójnym doładowaniem z dodatkową elektryczną sprężarką, który wytwarza moc 330 kW (449 KM) oraz maksymalny moment obrotowy 560 Nm (z funkcją overboost: do 600 Nm na 10 sekund). Jego cena to 415 tys. zł.

 

***


W 2023 roku w volkswagenowskim programie Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 24 417 samochodów używanych. To przyrost w porównaniu z 2022 rokiem –o 22,5 procent. Średni wiek sprzedanego w programie auta spadł w porównaniu z ubiegłymi latami i wynosił 3,4 lat.

 

***


7 lat gwarancji, do 150 tysięcy km przebiegu – taka będzie oferta gwarancyjna na model OMODA 5, który zadebiutuje w Polsce w tym roku. Będzie ona dotyczyła zarówno wersji spalinowej jak i elektrycznej. W pierwszej kolejności otwartych zostanie 20 salonów i autoryzowanych serwisów.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]