moto.vehis.pl na IAA Mobility. Cupra DarkRebel

11 września 2023
moto.vehis.pl na IAA Mobility. Cupra DarkRebel

Na IAA w Monachium  Cupra zaprezentowała prototyp o nazwie DarkRebel będący być może zapowiedzią  sportowych samochodów elektrycznych tej marki. Przy okazji w Monachium dowiedzieliśmy się, że nieprawdą jest podawana przez niektóre polskie portal że samochody spod znaku Seat nie będą już produkowane.Cupra DarkRebel o dość prowokującej karoserii to elektryczny, dwumiejscowy samochód sportowy w typie shooting brake. Jego nadwozie zmienia kolor  pod wpływem światła.Kluczowym elementem tego prototypu jest oświetlenie. Projektanci chcieli podkreślić, jak światło może wspierać i przekształcać kolory oraz materiały. Dzięki temu ostry wygląd przedniej części pojazdu został podkreślony przez kultową trójkątną sygnaturę świetlną Cupra. Ponadto konstrukcja świateł do jazdy dziennej stworzona została z rozbicia logotypu marki na trzy trójkąty.Koła w modelu DarkRebel nawiązują do samochodów wyścigowych. Także tutaj trójkątne logo marki zostało umieszczone na feldze i stanowi element osłony aerodynamicznej. Obręcz koła zachowała charakterystyczne dla Cupry miedziane detale.Kluczowym elementem kabiny jest centralnie umieszczona deska rozdzielcza o asymetrycznych kształtach. Wyprodukowana została przy użyciu technologii druku 3D z użyciem metalu.Kolejnym ważnym elementem wnętrza w modelu DarkRebel jest kierownica, która wyglądem nawiązuje do świata motorspotru, a jednocześnie przypomina konsolę używaną w grach wideo.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]