Nagrywał umierającą ofiarę wypadku. Może dostać 3 lata więzienia

2 listopada 2023
Nagrywał umierającą ofiarę wypadku. Może dostać 3 lata więzienia

Jakiś czas temu na terenie powiatu pilskiego doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu zdarzenia jeden ze świadków postanowił nagrać telefonem komórkowym film.

Na wideo było widać nie tylko uszkodzone pojazdy, ale również ofiarę wypadku. Materiał wrzucił do internetu. Trafił do wielu osób. W tym także do rodziny ofiary wypadku.

Policja z Piły została powiadomiona o tym bulwersującym zdarzeniu.  Efektem wykonanych przez nich czynności było zgromadzenie materiału dowodowego, który pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia wobec 44-letniego mężczyzny.

Za popełniony czyn przepisy ustawy o ochronie danych osobowych przewidują karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

O ostatecznych konsekwencjach wobec mężczyzny zadecyduje sąd po rozpatrzeniu sprawy.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]