Nowa edycja specjalna Golfa. To R 333

1 czerwca 2023
Nowa edycja specjalna Golfa. To R 333

Volkswagen pokazał dzisiaj  Golfa R 333 Limited Edition o mocy 333 KM (245 kW). Nowa edycja specjalna, limitowana do 333 egzemplarzy, bazuje na Golfie R Performance. (Więcej zdjęć TUTAJ)


 

To raczej samochód kolekcjonerski (stąd jego limitowana ilość) a nie do codziennej jazdy. Ale kto wiem. Może samochód ten pojawi się także na drogach. Można go zamawiać (tylko w niemieckich salonach) od jutra, czyli 2 czerwca. Odbiór w październiku tego roku. Cena: od 76 410 euro.

 


Stabilność i trakcję tego „żółtego potwora” (Lime Yellow Metallic) z napędem na wszystkie koła zapewnia szereg elementów wyposażenia, takich jak R-Performance Torque Vectoring z menedżerem dynamiki pojazdu, który rozdziela moc napędową nie tylko między przednią i tylną oś, ale także między dwoma tylnymi kołami.

 


Profile jazdy Drift i Special, zaprojektowane dla toru wyścigowego Nürburgring, zapewniają dodatkową przyjemność z jazdy poza drogami publicznymi.

 


Układ wydechowy R Performance firmy Akrapovič z tytanowymi tylnymi tłumikami i czarnymi 19-calowymi felgami Estoril z oponami semi-slick dodatkowo podkreśla sportowy charakter tego samochodu. Prędkość maksymalna została również zwiększona do 270 km/h.Podstawowym pomysłem na ograniczenie edycji była moc silnika - 333 KM. Jest to najmocniejsza jednostka napędowa Golfa z momentem obrotowym 420 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiąga w 4,6 sekundy.To pierwszy model Volkswagena R z ograniczeniem do 333 egzemplarzy i z plakietką z kolejnymi numerami we wnętrzu.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]