Nowość Renaulta. Rafale

17 maja 2023
Nowość Renaulta. Rafale

Renault ujawniło nazwę swojego nowego luksusowego SUV-a typu coupe. Nazywać się będzie Rafale i zadebiutuje 18 czerwca podczas 54. Salonu Lotniczego w Le Bourget koło Paryża.
Rafale uzupełnia ofertę Renaulta napędzaną silnikami hybrydowymi E-Tech i zbudowaną na platformie CMF-CD. Po 5-osobowym SUV-ie Austral i 5- lub 7-osobowym SUV-ie Espace, Rafale jest kolejną nowością Renault, która wzmocni ofensywę tego koncernu w segmencie D.

 

Nazwa Rafale jest inspirowana przeszłością Renault w powietrzu. Aby zrozumieć ten związek trzeba cofnąć się w czasie do początku XX wieku. W 1933 roku Renault przejęło lotniczą firmę Caudron, i tak powstała spółka Caudron-Renault. Wszystkie samoloty tej firmy noszą nazwy wiatrów. Spółka Caudron-Renault w 1934 roku  opracowała m.in. jednomiejscowy samolot sportowy C460, który nazwano Rafale właśnie.


 

Renault na nowo nawiązuje zatem do swojej historii i wykorzystuje cechy legendarnego Caudron Rafale w nowym, topowym samochodzie.

 


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]