Od 2028 roku Ople będą tylko „elektryczne”

19 czerwca 2023
Od 2028 roku Ople  będą tylko „elektryczne”

Opel ogłosił właśnie, że że następca SUV-a  segmentu B, czyli Crosslanda będzie w 2024 roku również oferowany z napędem w pełni elektrycznym. Oznacza to, że już w przyszłym roku każdy model Opla będzie dostępny w wariancie w pełni elektrycznym. Natomiast do 2028 roku, marka z logo „Blitz” będzie miała napęd wyłącznie elektryczny.


Już teraz Opel na prąd to maleńki Rocks Electric, Combo-e LifeZafira-e Life, Corsa E i Mokka E. Do tych samochodów dołączyła właśnie nowa Astra Electric, którą można już zamawiać, a w przyszłym roku pojawi się w pełni elektryczny następca kompaktowego SUV-a Grandlanda. Ponadto już teraz dostępne są elektryczne wersje samochodów  użytkowych obejmującej Rocks Electric Kargo1, Combo-eVivaro-e i Movano-e.

Gama zelektryfikowanych modeli Opla obejmuje również pojazdy z napędem hybrydowym - Astrę GSe, Astrę Sports Tourer GSe i Grandlanda GSe.Wkrótce do tych zelektryfikowanych Opli dołączą także 48-woltowe silniki hybrydowe, począwszy od zapowiedzianego niedawno nowego Opla Corsy.  Silniki o mocy 74 kW/100 KM i 100 kW/136 KM będą wyposażone w nową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów.


Opel rozwija także projekty samochodów użytkowych  zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Vivaro-e HYDROGEN jest już dostępny w sprzedaży1, a nowy, duży furgon zasilany ogniwami paliwowymi ma pojawić się na rynku w 2024 roku.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]