Opel zmienia logo. Błyskawica elektromobilności

26 czerwca 2023
Opel zmienia logo. Błyskawica elektromobilności

Logo "Blitz" było od wielu lat symbolem Opla. Zostało wprowadzone w 1964 roku i pozostawało charakterystycznym elementem identyfikacji wizualnej samochodów Opel przez wiele dziesięcioleci. Do dzisiaj, bo właśnie trochę się zmieniło. Nowe pojawi się na seryjnie produkowanych samochodach już w 2024 roku.Logo "Blitz" przedstawiało srebrną strzałę skierowaną w prawo, symbolizującą dynamikę, innowację i nowoczesność. Srebrny kolor, według przedstawicieli Opla  symbolizował również jakość i precyzję.


"Blitz" to niemieckie słowo oznaczające "błyskawica", co idealnie pasuje do charakteru samochodów Opel. Było używane na przednich grilach samochodów, a także na kierownicach, kluczach i innych elementach wyposażenia.

W 2017 roku Opel wprowadził nową identyfikację wizualną, która objęła również logo. Nowa wersja została uproszczona i zmodernizowana, zachowując jednak charakterystyczny kształt strzały. Logo "Blitz" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli motoryzacyjnych i nadal będzie  kojarzyć się z Oplem, choć teraz się zmienia.Blitz” nadal będzie stanowić centralny element kompasu Opla, jednego z głównych elementów producenta samochodów z Rüsselsheim, a jednocześnie nadal będzie prezentowało się na samym środku przedniego pasa samochodu Opel Vizor. Nowa błyskawica – „Blitz” symbolizujące podejście niemieckiego producenta do elektromobilności.Nowe logo pojawi się już w tym roku na  „IAA Mobility” w Monachium. To jedne z największych targów motoryzacyjnych na świecie, a pierwszy samochód seryjnej produkcji z nowym wizerunkiem marki pojawi się w 2024 roku.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]