Oto i jest. Nowy Renault Espace

24 kwietnia 2023
Oto i jest. Nowy Renault Espace

Renault pokazał dzisiaj nowego Espace, który został zaprojektowany na nowej modularnej platformie CMF-CD opracowanej w ramach aliansu Renault-Mitsubishi-Nissan.Pomimo bardziej kompaktowych wymiarów zewnętrznych (4,72 m) Espace 2023 oferuje nieco dłuższą kabinę niż w poprzedniej generacji tego modelu. Auto dostępne będzie w wersji 5 lub 7 osobowej. Przypomina po prostu obecnego już od pewnego czasu przedłużonego Australa (przody obu modeli Renault są identyczne).W 1983 roku, kiedy pojawił się na rynku zapoczątkował rewolucję. Nowa, szósta już generacja ma również charakterystyczną dla SUV-ów atmosferę i elegancki design.

Ciekawostką jest waga tego auta... Nowa, szósta generacja jest znacząco lżejsza od poprzednika (zobacz grafikę). Jest o 215 kg lżejszy od swojego poprzednika.Na razie niewiele wiadomo o silnikach. Jednym z nich na pewno będzie hybrydowy, turbodoładowany, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 l E-Tech o mocy 200 KM. Według przedstawiciela Renaulta zużycie paliwa wyniesie 4,6 l. na 100 km, co pozwoli przejechać aż 1100 km. Przyspieszenie do 100 km/h to 8,8 s., a prędkość maksymalna 175 km/h.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]