Oto najlepszy, światowy, samochód roku

28 marca 2024
Oto najlepszy, światowy, samochód roku

Ogłoszono właśnie zwycięzców w dziennikarskim plebiscycie na Światowy Samochód Roku.W głosowaniu 100 dziennikarzy z 29 krajów tytuł World Car Awards 2024 otrzymała elektryczna Kia EV9. Kolejne miejsca zajęły, również elektryczne,  Volvo EX30 i BYD Seal.


EV9 został uznany również za najlepsze auto o napędzie elektrycznym. Kia w tej kategorii wygrała z Volvo EX30 i BMW i5.
Poniżej zwycięzcy pozostałych kategorii.


World Car Design of the Year (Światowy Design Roku 2024)  - Toyota Prius. Kolejne miejsca: Ford Bronco i Ferrari Purosangue.


World Luxury Car (Światowy Luksusowy Samochód Roku 2024): BMW serii 5 przed Mercedesem klasy E oraz Mercedesem EQE SUV.


World Performance Car (Światowy Samochód Sportowy 2024): Hyundai Ioniq 5 N. Kolejne miejsca: BMW M2 i BMW XM.


World Urban Car (Światowy Miejski Samochód Roku 2024) : Volvo EX30. Kolejne miejsca to BYD Dolphin i Lexus LBX.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]