Po tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Jest nagranie z kamer monitoringu. Audi jechało 140 km/h?

16 stycznia 2024
Po  tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Jest nagranie z kamer monitoringu. Audi jechało 140 km/h?

Są nowe informacje po tragedii w  Wodzisławiu Śląskim.  Przypomnijmy: 13 stycznia br. o godzinie 20.32 w Wodzisławiu Śląskim  na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego 24-letni kierowca Peugeota Partnera nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Audi, który jechał ulicą Młodzieżową.


Doszło do zderzenia, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła trójka nastolatków jadąca Audi – Jakub P. z Rydułtów i jego dwaj pasażerowie — Denis P. z Lubomii i Robert B. z Syrynii.  17-letnia Karolina M. i 19-letni Daniel trafili do szpitali.Trafił tam także kierowca Peugeota, ale jako, że doznał lekkich obrażeń został z niego po kilku godzinach wypisany. Wczoraj trafił pod oblicze prokuratora. Usłyszał już zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego skutkującego śmiercią trzech osób. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa sprawca wypadku miał cofnięte prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. PAP cytuje także osoby zbliżone do śledztwa, które ustaliły, że Audi dojeżdżając do skrzyżowania Młodzieżowej z Paderewskiego miało jechać  z prędkością 140 km/h, choć z poniższego nagrania z monitoringu można wnioskować, że prędkość ta była jeszcze wyższa.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]