Początek to 356 No.1

31 maja 2023
Początek to 356 No.1


Roadster8 czerwca 1948 r. pierwszy model Porsche, samochód o symbolu 356 No.1 został oficjalnie dopuszczony do ruchu. Dokładnie 75 lat później Porsche będzie świętować swoją rocznicę wspólnie z zaproszonymi gośćmi, w tym wybitnymi i zasłużonymi postaciami z historii tego producenta. Uroczystość uświetni widowiskowa prezentacja z wykorzystaniem muzyki, świateł i choreografii. To nie wszystko: podczas trwającego godzinę wydarzenia producent przedstawi swoją wizję samochodu sportowego przyszłości.356 No.1 Roadster to pierwszy samochód sportowy zaprojektowany przez Porsche. Ten kultowy model zainspirował wiele późniejszych sukcesów tej marki i odegrał istotną rolę w historii motoryzacji.

Stworzony przez Ferdinanda Porsche i jego syna Ferry'ego 356 No.1 Roadster to samochód dwumiejscowy, który wyróżniał się swoim charakterystycznym designem i innowacyjnymi jak na owe czasy rozwiązaniami technicznymi. Napędzany był przez silnik czterocylindrowy umieszczony z tyłu, co stało się charakterystyczną cechą wszystkich późniejszych modeli Porsche serii 356.Porsche 356 No.1 Roadster zyskał popularność nie tylko ze względu na swoje osiągi, ale także ze względu na swoją estetykę. Jego elegancki i aerodynamiczny design stał się znakiem rozpoznawczym marki i miał znaczący wpływ na rozwój marki Porsche. Po sukcesie tego modelu, firma kontynuowała produkcję „356” w różnych wersjach, takich jak Coupe i Speedster. 356 No.1 Roadster jest dziś uważany za ikonę motoryzacji i kolekcjonerską perełkę. Wiele egzemplarzy jest przechowywanych w muzeach i prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jego znaczenie jako pierwszego samochodu sportowego Porsche sprawia, że ​​jest to niezwykle cenny i poszukiwany pojazd.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]