Policjant to policjant. Jak potrąci kogoś na pasach nie zostanie mu zatrzymane prawa jazdy

14 lutego 2024
Policjant to policjant. Jak potrąci kogoś na pasach nie zostanie mu zatrzymane prawa jazdy

·     Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Złotoryi została potrącona 80-latka. Policjanci zatrzymali 26-letniemu kierowcy samochodu dostawczego prawo jazdy.

·     Olecko. Kierujący Fordem potrącił 25-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci zatrzymali 36-letniemu kierowcy prawo jazdy. 

·     W Wałbrzychu na ul. Sikorskiego 75-letni kierowca potrącił swoim autem  12-latka. Policjanci zatrzymali seniorowi prawo jazdy.

·     W Nowym Sączu doszło do potrącenia trzech młodych mężczyzn. Kierujący BMW wykonywał manewr omijania Renaulta. Nie zatrzymał się i potrącił pieszych na przejściu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

·     29 stycznia br. w Dobrym Mieście doszło do groźnego wypadku. Policjant kierujący oznakowanym radiowozem potrącił kobietę, przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala a przybyli na miejsce policjanci prowadzili czynności. Sprawcy wypadku, policjantowi… zatrzymano mu prawo jazdy. A nie nie nie. Nie zatrzymano mu prawa jazdy.  

 

Jak ustaliliśmy (w trybie informacji publicznej) radiowóz o numerze bocznym T-158 nie poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, a policjanci z drogówki – jak to jest w zwyczaju - nie zatrzymali sprawcy, czyli ich koledze prawa jazdy. 


Dlaczego? Tego nie wiemy, choć się domyślamy. Ty zapewne też.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]