Polska motoryzacja rośnie. W 2023 roku rynek nowych aut większy o 13 procent

4 stycznia 2024
Polska motoryzacja rośnie. W 2023 roku rynek nowych aut większy o 13 procent

Polacy, a konkretnie polskie firmy, kupują nowe samochody. W minionym roku rynek urósł o 13 procent.


Skąd tak dobry wynik? Według Wojciecha Drzewieckiego z Instytutu Samar to efekt realizacji zamówień złożonych jeszcze w roku 2022, z drugiej zaś strony większa dostępność poszczególnych modeli.Poprawa sytuacji w gospodarce znajduje odzwierciedlenie w zwiększonych zakupach przedsiębiorców, gdyż to właśnie oni najczęściej decydowali się na zakup aut. Liczba klientów indywidualnych choć zwiększyła się o niemal 10% nie była w stanie „zrobić” wyniku. Wzrost liczby rejestrowanych aut przez klientów indywidualnych był niemal dwukrotnie niższy niż w przypadku flot.


Pierwsze trzy pozycje należą do Toyoty, Skody i Kii. Dalej na liście 10 najpopularniejszych marek widzimy Volkswagena, Hyundai’a, Audi, BMW, Mercedesa, Renaulta i Dacię.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]