Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid. Najpotężniejsze w historii

29 sierpnia 2023
Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid. Najpotężniejsze w historii

Porsche wprowadza na rynek najmocniejszego Cayenne. To wersja Turbo E-Hybrid o łącznej mocy 739 KM.Silnik elektryczny o mocy 176 KM uzupełnia zmodyfikowaną 4,0-litrową jednostkę V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 599 KM. Oba silniki zapewniają maksymalny moment obrotowy 950 Nm. dzięki czemu ten duży i ciężki samochód od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 295 km/h.

W porównaniu do poprzednika obecny model ma większy zasięg w trybie elektrycznym i krócej się ładuje, a to dzięki pojemności akumulatora zwiększonej do 25,9 kWh.  Jak zapewnia producen w nadesłanym nam komunikacie umożliwia przejechanie do 82 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.Nowe warianty Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid są standardowo wyposażone w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne wykorzystujące technikę dwukomorową i dwuzaworową.  W standardzie jest również Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) z blokadą mechanizmu różnicowego, a opcjonalnie dostępne są układ Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) i skrętna tylna oś.Na zewnątrz zmiany to powiększone wloty z błyszczącymi czarnymi prowadnicami powietrza, oraz nakładki na nadkola i tylny zderzak lakierowane na kolor nadwozia. Wyróżnikiem Turbo E-Hybrid są także  dwie podwójne końcówki układu wydechowego ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Wewnątrz standardowe wyposażenie to podgrzewana sportowa kierownicę GT z przełącznikiem umożliwiającym szybki wybór żądanego trybu jazdy oraz obite skórą sportowe fotele regulowane w 18 kierunkach.

 

Cayenne Turbo E-Hybrid Coupé z pakietem GT ma m.in. obniżone o 10 mm nadwozie i hamulce Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB). Przyspiesza do 100 km/h w 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.Ceny Cayenne Turbo E-Hybrid rozpoczynają się od 863 tys. zł, wersji Coupé od 880 tys. zł. a z pakietem GT od 1,021 mln zł.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]