Porsche Mission X. Jeżeli będzie produkowany, to...

14 czerwca 2023
Porsche Mission X. Jeżeli będzie produkowany, to...

Mission X – tak nazywa się dwumiejscowy pojazd, po raz pierwszy zaprezentowany kilka dni temu, w przeddzień otwarcia wystawy „75 lat samochodów sportowych Porsche” w Porsche Museum w Stuttgarcie-Zuffenhausen. To wyjątkowa data: 75 lat temu, 8 czerwca 1948 roku, 356 „No. 1” Roadster stało się pierwszym autem noszącym nazwę Porsche, które zostało dopuszczone do ruchu. Tak narodziła się marka samochodów sportowych Porsche.Przy około 4,5 m długości i 2 m szerokości koncepcyjne studium Mission X jest stosunkowo kompaktowym hipersamochodem. Uwzględniając rozstaw osi wynoszący 2,73 m, ma wymiary zbliżone do Porsche Carrera GT oraz 918 Spyder. Ze względów aerodynamicznych pojazd zaopatrzono w opony o różnych rozmiarach, z 20-calowymi kołami z przodu i 21-calowymi z tyłu.Jeśli Mission X wejdzie  do produkcji seryjnej(czego jeszcze nie wiemy), powinno:


* być najszybszym pojazdem dopuszczonym do ruchu drogowego na północnej pętli Nürburgringu;

* zapewniać stosunek mocy do masy na poziomie około 1 KM na każdy kilogram

* osiągać wartości siły docisku znacznie przekraczające te zapewniane przez obecne 911 GT3 RS;

* oferować znacznie lepszą wydajność ładowania dzięki 900-woltowej architekturze – ładowanie ma przebiegać mniej więcej dwa razy szybciej niż w przypadku obecnego lidera Porsche, modelu Taycan Turbo S.
vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]