Porsche Panamera 2024. Co się zmieni?

8 listopada 2023
Porsche Panamera 2024. Co się zmieni?

24 listopada 2023 r. zaprezentowane zostanie nowe Porsche Panamera. Co się zmieni? Dzisiaj napiszemy o wnętrzu tego auta.


Kokpit będzie podobny dom tego jaki jest obecnie w Taycanie. Oferowac będzie w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników i szeroki zakres opcji personalizacji.Kluczową cechą tej koncepcji jest zgrupowanie istotnych podczas jazdy instrumentów w bezpośrednim sąsiedztwie kierownicy. Dzięki temu kierowca ma szybki, łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Ułatwia to obsługę zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy.


Na przykład przełączniki do wyboru opcji wyświetlania zestawu wskaźników oraz trybu jazdy umieszczono bezpośrednio na kierownicy. Tuż obok kolumny znajduje się dźwignia zmiany przełożeń. Dzięki temu zwolniono miejsce w konsoli środkowej – zlokalizowano tam panel klimatyzacji.


W konsoli umieszczono także nowe, pozbawione żeberek i elektrycznie regulowane nawiewy. Za naciśnięciem przycisku można przełączać pomiędzy kilkoma wstępnie skonfigurowanymi, spersonalizowanymi trybami klimatyzacji. Ponadto schowek w konsoli środkowej oferuje więcej miejsca niż dotychczas.

Cyfrowy zestaw wskaźników ma zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 12,6”. Informacje dotyczące jazdy Porsche dzieli na trzy obszary, dla których możliwe są różne konfiguracje w zależności od wyposażenia i wybranego widoku. Bezpośrednio ze sportowej kierownicy można obsługiwać dodatkowy, opcjonalny wyświetlacz head-up.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]