Porsche Panamera 2024. Premiera w Dubaju

15 września 2023
Porsche Panamera 2024. Premiera w Dubaju

Na Festiwalu Ikon Porsche w Dubaju, w piątek 24 listopada 2023 r. zadebiutuje nowa Panamera.

 


Ostatnie testy tego auta odbywają się w  Barcelonie gdzie sprawdzane są ostatnie detale najnowszej generacji modelu. Wcześniej prototypy nowej Panamery testowano w USA, gdzie sprawdzano zespół napędowy na dużej wysokości i przy niskim poziomie tlenu, a także skuteczność układu chłodzenia silnika oraz klimatyzacji w ekstremalnie wysokiej temperaturze.W Skandynawii Panamera była sprawdzana w bardzo niskiej temperaturze, w RPA musiała radzić sobie z trudnymi warunkami drogowymi, natomiast w Azji szczególne wyzwanie dla całej konstrukcji stanowiły wysoka wilgotność powietrza oraz godziny spędzone w korkach w megamiastach.

 


Bazą dla nowych wariantów Panamery E-Hybrid będzie mocniejszy silnik elektryczny, który będzie zintegrowany z obudową nowej dwusprzęgłowej przekładni. Energię czerpać będzie z  akumulatora o większej pojemności – 25,9 kWh. Pokładowa ładowarka o mocy 11 kW skróci czas ładowania.

Także  silniki spalinowe przejdą modyfikację i i przygotowane na przyszłe normy emisji spalin.Oprócz zmodernizowanej gamy silników nowa Panamera otrzyma podwozie z aktywną kontrolą amortyzacji. Standardowo zostanie wyposażona w półaktywne zawieszenie z nowymi dwuzaworowymi amortyzatorami, które pozwalają niezależnie regulować etapy ugięcia i odbicia.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]