Policjanci odzyskali Porsche skradzione w Niemczach. Wiózł je obcokrajowiec

14 czerwca 2024
Policjanci odzyskali Porsche skradzione w Niemczach. Wiózł je obcokrajowiec

Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić w jaki sposób wszedł w posiadanie Porsche. Nie posiadał także żadnych dokumentów pojazdu. Grozi mu 10 lat więzienia.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zatrzymali w miejscowości Sobienice do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Porsche. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze zwrócili uwagę na dziwne i nerwowe zachowanie kierowcy. Po sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Niemiec a tablice rejestracyjne nie pochodzą od kontrolowanego pojazdu.42- letni obywatel Litwy nie potrafił racjonalnie wyjaśnić w jaki sposób wszedł w posiadanie tego pojazdu. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu a Litwin zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Wartość skradzionego pojazdu to około 300 000 tys. złotych.


Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiący. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]