Powstanie nowa fabryka ogniw do akumulatorów

26 kwietnia 2023
Powstanie nowa fabryka ogniw do akumulatorów

Grupa Hyundai Motor (należy do niej Hyundai Motor Company, Kia Corporation i Hyundai Mobis) ogłosiła dzisiaj plany utworzenia spółki joint venture z firmą SK On, która będzie produkować ogniwa do akumulatorów samochodów elektrycznych w USA.

 

Spółka zbuduje fabrykę ogniw akumulatorów do samochodów elektrycznych w hrabstwie Bartow w stanie Georgia (USA. Nowa fabryka ma rozpocząć produkcję ogniw akumulatorów w drugiej połowie 2025 roku.

 

Roczna zdolność produkcyjna wyniesie 35 GWh, co wystarczy do wyprodukowania 300 000 samochodów elektrycznych. Z ogniw akumulatorów Hyundai Mobis będzie montował gotowe akumulatory, a następnie dostarczał je do amerykańskich zakładów produkujących samochody elektryczne marek Kia, Hyundai i Genesis.


Kwota inwestycji wyniesie około 5 miliardów dolarów.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]