Premiera Forda w Kopenhadze. To E‑Tourneo

16 maja 2023
Premiera Forda w Kopenhadze. To E‑Tourneo

Podczas Bring On Tomorrow Live  prezentującego program elektryfikacji Forda amerykański producent zaprezentował nowy model:  E‑Tourneo Courier.

 


„Zaprojektowaliśmy E‑Tourneo Couriera w taki sposób, aby ułatwić klientom korzystanie z życia – kiedy pakują bagaże na wyprawę z rodziną lub przyjaciółmi, czy zabierając rowery po obróceniu tylnych foteli – a styl nadwozia wyraża ten «odnajdujący sens» charakter” – powiedział Amko Leenarts, dyrektor biura stylistycznego Forda w Europie.

 „Stylistyka nawiązująca do SUV-a wyraża solidność na zewnątrz i przestronność wewnątrz, a nowoczesne detale typowe dla samochodów elektrycznych dodają ekskluzywności i wyraźnie anonsują E‑Tourneo Couriera jako element elektrycznej rewolucji Forda.”

 


Opracowany od podstaw najnowszy przedstawiciel dużej rodziny Forda Tourneo jest wyposażony w elektryczny układ napędowy o mocy 100 kW (136 KM).

 

Samochód można ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy 100 kW. Nocne ładowanie akumulatora od stanu 10 do 100% za pośrednictwem standardowego gniazda prądu przemiennego zajmuje 5 godzin.

Dzięki szybkim ładowarkom prądu stałego kierowcy mogą zwiększyć zasięg o 87 km w zaledwie 10 minut, a uzupełnienie akumulatora od 10 do 80 procent trwa mniej niż 35 minut.  

 


E‑Tourneo Courier jest jednym z 10 elektrycznych modeli, które Ford zaoferuje w Europie do 2024 roku. Zerową emisję Ford chce osiągnąć do roku 2035.

 

.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]