Radiowóz jechał lewym pasem. moto.vehis.pl pyta, policja odpowiada

4 marca 2024
Radiowóz jechał lewym pasem. moto.vehis.pl pyta, policja odpowiada

Kilka dni temu opublikowaliśmy film (znajdziesz go poniżej), na którym widać jadący lewym pasem policyjny radiowóz. O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy  oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie bo stamtąd pochodził ów radiowóz.  


Z pisma jakie do nas dotarło wynika, że wobec kierującego radiowozem zostały wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie a także o naruszenie dyscypliny służbowej.


Oto pełna treść odpowiedzi.


W odpowiedzi na elektroniczny wniosek, z dnia 29 lutego 2024 roku, dotyczący ustosunkowania się do filmu, w którym radiowóz o numerze W414 „uporczywie i bez uzasadnienia porusza się lewym pasem”, informuję co następuje.

W związku z sytuacją wskazującą na możliwość popełnienia wykroczenia z art.97 Kodeksu Wykroczeń w zw. z art.16 ust.1-3-Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, wobec kierującego radiowozem oznakowanym m-ki KIA o nr HPW A414 zostały wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Ponadto mając na uwadze przepisy art. 134i ust.4-Ustawy o Policji, wobec funkcjonariusza wszczęto czynności wyjaśniające w sprawie o naruszenie dyscypliny służbowej.

 

Z upoważnienia

Komendanta Powiatowego Policji

w Goleniowie

mł.asp. Natalia Gogosza

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji

W Goleniowie”

 

Zapytaliśmy również kiedy otrzymamy wnioski po tych „wszczętych czynnościach wyjaśniających”.  Innymi słowy jakie konsekwencje poniósł lub poniesie kierowca radiowozu HPW A414. Także o na to pytanie otrzymaliśmy szybko odpowiedź od mł.asp. Natalii Gogoszy.


Po upłynięciu ustawowego terminu czynności wyjaśniających, proszę wystosować wniosek o udostępnienie informacji publicznej ze wskazaniem na opisywane przez Pana kryteria.”vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]