Renault 5 E-Tech. Premiera w Genewie

19 grudnia 2023
Renault 5 E-Tech. Premiera w Genewie

Renault ujawnił właśnie fragmenty elektrycznego Renault 5 E-Tech, którego premiera odbędzie się na salonie samochodowym w Genewie w 26 lutego 2024 r.

 


W styczniu przyszłego roku ujawnione zostanie kilka szczegółów konstrukcyjnych elektrycznej „piątki”. Na razie wiadomo, że elektryczne Renault 5 E-Tech będzie sprzedawane z dwoma opcjami akumulatorów, w tym jednym o pojemności 52 kWh, zapewniającym zasięg do 400 km według normy WLTP.

 


Jeszcze przed premierą fani i entuzjaści Renault 5 będą mogli dołączyć do programu R5 R Pass, który umożliwi zakup tego samochodu wcześniej niż wszyscy inni.Renault 5 to kompaktowy samochód, który zadebiutował na rynku motoryzacyjnym we wrześniu 1972 roku. Auto to było jednym z najważniejszych modeli tego francuskiego producenta i odegrało istotną rolę w historii motoryzacji.


Pierwotnie Renault 5 zostało zaprezentowane jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na małe, ekonomiczne samochody miejskie. Projektantem pojazdu był Michel Boué, który zdecydowanie postawił na oryginalny design. Auto szybko zyskało popularność dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi, i niskim kosztom eksploatacji.


"Piątka" była dostępna w różnych wersjach nadwoziowych, w tym jako hatchback, kombi oraz kabriolet. W latach 70. i 80. Renault 5 zdobyło rozgłos również w motorsporcie. Wersja sportowa, Renault 5 Turbo, osiągnęła sukcesy w rajdach i wyścigach, przyczyniając się do zwiększenia prestiżu marki. W ciągu lat produkcji Renault 5 przeszedł kilka modernizacji, zyskując nowoczesne rozwiązania techniczne i stylistyczne.


W 1984 roku Renault 5 przeszedł gruntowną modernizację, a następnie w 1985 roku został zastąpiony przez model Renault Supercinq. Mimo to, popularność Renault 5 nie przeminęła, a samochód ten pozostał ważnym elementem historii marki.


W 2021 roku Renault ogłosiło powrót modelu Renault 5 w wersji elektrycznej, w ramach strategii marki związanej z zrównoważonym rozwojem i elektryfikacją floty pojazdów.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]