Renault Symbioz. Kompaktowy SUV segmentu C

12 lutego 2024
Renault Symbioz. Kompaktowy SUV segmentu C

Renault uchyla rąbka tajemnicy – najnowszy SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz.


Będzie to najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault – jego długość to 4,41 m. Będzie też autem stosunkowo lekkim – ważyć będzie poniżej 1500 kg. Symbioz  otrzyma silnik  E-Tech full hybrid 145.  Skąd taka nazwa? Otóż od francuskiego słowa  "symbiose", wywodzącego się ze starogreckiego „symbiosis", oznaczającym „wspólne życie”. Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim, "simbiosi" w języku włoskim, wreszcie „symbioza” w języku polskim, dzięki czemu nazwa nowej „renówki” będzie łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.Ciekawostką „symbiozy” będzie szklany, panoramiczny dach generacji Solarbay. Technologia PDLC umożliwi regulację przezroczystości, zatem nie będzie potrzebna żaluzja.

Więcej na ten temat dowiemy się podczas premiery tego samochodu, która nastąpi na salonie samochodowym w Genewie 26 bm.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]