Rimac Nevera szybszy od bolidu F1 i mistrza Goodwood Festival of Speed McMurtry Spéirlinga

14 sierpnia 2023
Rimac Nevera szybszy od bolidu F1 i mistrza Goodwood Festival of Speed McMurtry Spéirlinga

McMurtry Spéirling (z lewej), Rimac Nevera (w środku) i bolid F1 z 2012 roku Sebastiana Vettela (z prawej) wystartowały do wyścigu na ćwierć mili.Elektryczny Rimac Nevera wygrał wyścig na ćwierć mili pokonując bolid Formuły 1 z roku 2012 oraz jednomiejscowego McMurtry Spéirlinga, który ustanowił rekord przejazdu trasy podczas ubiegłorocznego Goodwood Festival of Speed.

 

Nevera to supersamochód elektryczny produkowany przez chorwacką firmę Rimac Automobili. Jest to flagowy model firmy i reprezentuje połączenie najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie napędu elektrycznego oraz osiągów samochodów sportowych.

Samochód jest napędzany przez cztery niezależne silniki elektryczne, po jednym na każde koło. To pozwala na precyzyjną kontrolę trakcji oraz osiągnięcie ogromnej mocy.Rimac Nevera generuje moc wynoszącą około 1914 kW (ponad 2500 koni mechanicznych), co pozwala mu osiągnąć niesamowite osiągi. Potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie około 1,85 sekundy, co stawia go w czołówce najszybszych samochodów na świecie. Jego prędkość maksymalna to  około 412 km/h.


Według oficjalnych danych, Rimac Nevera może przejechać na jednym ładowaniu około 550 km.McMurtry Spéirling z napędem na tył  ma również silnik elektryczny. Jego moc to 1000 KM co przy wadze poniżej jednej tony pozwala na oszałamiające parametry. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 1,5 sekundy a jego prędkość maksymalna to grubo ponad 300 km/h.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]