Rusza gigafabryka Stellantis i Mercedesa

31 maja 2023
Rusza gigafabryka Stellantis i Mercedesa

Stellantis, wraz z TotalEnergies i Mercedes-Benz, zainaugurowali wczoraj gigafabrykę akumulatorów Automotive Cells Company (ACC) w Billy-Berclau Douvrin we Francji, pierwszą z trzech planowanych w Europie.

Dzięki początkowej zdolności produkcyjnej wynoszącej 13 gigawatogodzin (GWh), która do 2030 r. wzrośnie do 40 GWh, zakład będzie produkował akumulatory litowo-jonowe. Pierwsze z trzech europejskich centrów produkcyjnych zostanie uruchomione do końca 2023 roku.

Stellantis oferuje obecnie 24 modele z napędem elektrycznym, a do końca 2024 roku liczba ta wzrośnie niemal dwukrotnie do 47. Koncern ten chce do 2030 roku mieć ponad 75 pojazdów z napędem elektrycznym (BEV) i sprzedawać rocznie 5 milionów pojazdów elektrycznych.

Obecnie samochody elektryczne Stellantis Peugeot e-208 i nowy Fiat 500 znajdują się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się modeli we Francji i w pierwszej dziesiątce w Europie.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]