Rynek nowych samochodów. Kupujemy więcej!

21 kwietnia 2023
Rynek nowych samochodów. Kupujemy więcej!

Wynik w drugiej dekadzie kwietnia zdecydowanie się poprawił, co przełożyło się na wzrost liczby zarejestrowanych aut o 13,8%. Warto zaznaczyć, że na koniec pierwszej dekady wynik był o 12,3% gorszy niż rok wcześniej.


Obserwowany wcześniej spadek to zapewne  w dużym stopniu „zasługa” świąt. Trend krótkoterminowy wskazuje, że szykuje się duży wzrost sprzedaży samochodów.


Nieznacznie zmniejszył się udział w rynku marek premium. Nie są to różnice znaczące, bo zaledwie 1 procentowa, niemniej jednak, po wielu miesiącach ciągłych wzrostów warto to zauważyć.

Na liście rankingowej widzimy trochę zmian. Dotyczą one głównie zmiany pozycji. Zaskakujący jest wynik Mazdy. Jest 10 miejsce, a w ciągu 20 dni tego miesiąca zrobiła lepszy wynik niż Renault, Ford, Volvo i Lexus.  Za to marki koreańskie złapały zadyszkę:  Kia spadła na pozycję 4. Także Hyundai odnotował gorszą sprzedaż. Obie marki tego samego koncernu notują spadki przekraczające znacznie poziom 20%.

Wśród marek Premium  numerem 1 jest Audi. Na drugiej jest Mercedes, a na trzeciej BMW. Oczywiście to wyniki chwilowe, jednej miesiąca. Finalny wynik na koniec roku może się całkiem inny.


***

Jak informuje Instytut Samar ceny nowych samochodów osobowych rosną z miesiąca na miesiąc. W marcu średnia cena nowego auta wyniosła 166 611 złotych. W porównaniu do marca ubiegłego roku wzrost wyniósł  aż 7,7%.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]