Najbardziej polecane samochody 7-osobowe: Ranking TOP10

7 lutego 2024
Najbardziej polecane samochody 7-osobowe: Ranking TOP10

Wybór samochodu to z reguły inwestycja na co najmniej kilka lat. Decydując się na wybraną markę czy model dogłębnie analizujemy więc dostępne w nich funkcjonalności, parametry czy koszty związane z ich utrzymaniem. Wszystko po to, by podjąć możliwie jak najlepszą decyzję. Szczególnym wyzwaniem okazuje się jednak wybór pojazdu, którym przemieszczać będzie się większa liczba osób - na przykład duża rodzina. Na rynku pojazdów kierowanych do tych odbiorców coraz większym zainteresowaniem cieszą się samochody 7 osobowe - zapewniające maksymalny komfort jazdy większej grupie osób, ale także odpowiednią ładowność, pojemność bagażnika i co ciekawe, coraz lepsze osiągi. Jakie są najbardziej polecane samochody 7-osobowe? Sprawdź nasz ranking TOP10 modeli!

Samochód 7 osobowy z dużym bagażnikiem - idealny dla dużej rodziny

Samochód 7 osobowy to propozycja dostępna w dwóch podstawowych typach nadwozia - minivan oraz powiększony SUV. Stanowi ona bardzo często wybierany samochód rodzinny, który od klasycznego, osobowego, różni przede wszystkim trzeci rząd foteli. W tego rodzaju pojazdach rząd foteli ustawiony może być w konfiguracji 2-3-2 lub 2-2-3. Same siedzenia w samochodzie 7 osobowym są bardzo wygodnie i praktycznie rozmieszczone, co gwarantuje to nie tylko ładowność, ale także najwyższy komfort jazdy. Pozwalają one również na wygodne i bezpieczne mocowanie fotelików dziecięcych. Dodatkowe fotele to jednak nie tylko sporo miejsca dla kolejnych pasażerów, ale także możliwość zdemontowania ich i zyskania miejsca do przewozu różnego rodzaju przedmiotów. Samochody 7 osobowe często posiadają również przesuwane drzwi - najczęściej w ten sposób są odsuwane tylne drzwi, co dodatkowo ułatwia wykorzystanie przestrzeni, którą daje dodatkowy rząd siedzeń.

Samochód 7-osobowy z dużym bagażnikiem w leasingu. Dlaczego warto rozważyć tę formę finansowania?

Dla osób, które chcą użytkować nowe, 7 osobowe auto, korzystną opcją będzie leasing. VEHIS to firma, która pomoże Ci go zorganizować na atrakcyjnych warunkach. To alternatywa dla zakupu pojazdu na własność, w ramach której co miesiąc ponosisz stałą opłatę za użytkowanie samochodu, a po upływie czasu trwania umowy możesz go wykupić lub oddać. W tym wypadku możesz wybrać model samochodu, który nie tylko oferuje dodatkową przestrzeń i pojemność bagażnika, ale także szereg nowoczesnych rozwiązań i funkcjonalności, jak pneumatyczne zawieszenie, asystent parkowania czy system monitorowania martwego pola.

Najlepszy samochód 7 osobowy dla Twojej rodziny - propozycje VEHIS

7 osobowe samochody to propozycja coraz częściej wybierana przez Polaków - są one wykorzystywane nie tylko w przypadku większych rodzin. To także pojazdy używane do pracy - trzeci rząd siedzeń po zdemontowaniu może służyć do codziennego przewozu paczek lub realizacji własnych pasji - np. podróżowania z rowerami czy innym sprzętem sportowym. Nic więc dziwnego, że zarówno nowe, jak i używane samochody 7 osobowe zyskują na popularności. Prezentujemy Ci zestawienie 10 modeli pojazdów, które oferują dużą przestrzeń, a także uznawane są na rynku za najlepsze auta z tego segmentu.

Najbardziej polecane samochody 7-osobowe: ranking TOP10 modeli

  1. Ford Galaxy
  2. Volkswagen Sharan
  3. Citroen Berlingo
  4. Toyota Land Cruiser
  5. Opel Zafira
  6. Land Rover Discovery Sport
  7. Hyundai Santa Fe
  8. Ford Grand C MAx
  9. Dacia Lodgy
  10. Volkswagen Caddy Maxi


Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przed zakupem dużego auta?


Wybierając tego rodzaju auto należy przede wszystkim skupić się na planowanym sposobie użytkowania go. I choć taki samochód zapewnia znacznie wyższy komfort niż mniejsze samochody osobowe, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, gdzie planujemy nim podróżować. Chcesz kupić pojazd na dalekie wyprawy czy do codziennej jazdy? Od tego zależny będzie nie tylko rodzaj, ale i pojemność silnika, a co za tym idzie docelowo koszt eksploatacji samochodu. Jeśli poszukujesz auta idealnego dla rodziny możesz wybrać modele: Ford Grand C MAX, Volkswagen Sharan lub Opel Zafira, które zapewniają wygodne rzędy siedzeń i bezpieczne mocowania fotelików dla dzieci. Kiedy przestronność nie może odbywać się kosztem osiągów - wybierz Land Rover Discovery Sport lub Hyundai Santa Fe. Dla osób, którym zależy na wygodzie przewozu różnych produktów dobrym wyborem będzie z kolei Volkswagen Caddy Maxi, Opel Combo lub Ford S Max. Planujesz dużo jeździć po mieście? Dacia Lodgy, Seat Alhambra lub Toyota Proace City Verso powinny spełnić Twoje oczekiwania.

SUV czy minivan - co wybrać?


Istotnym pytaniem, przed którym staniesz wybierając tego rodzaju pojazd będzie: SUV czy Minivan? Tu po raz kolejny wracamy do kwestii doboru modelu samochodu do planowanego sposobu jego użytkowania. Minivany z reguły są znacznie bardziej praktyczne - nastawione na rodzinność, wygodę i bezpieczeństwo podróży - to duża pojemność bagażnika, dodatkowy rząd siedzeń i przesuwane drzwi. SUV-y to z reguły mocniejsze silniki i osiągi.

Samochody 7 osobowe - wady i zalety


Samochód 7 osobowy to nie kwestia gustu - to coraz popularniejszy na polskim rynku wybór, który wynika z ogromnej wygody podróży, dodatkowej przestrzeni i bezpieczeństwa, które zapewnia. Do jego zalet można zaliczyć także coraz bardziej zaawansowane technologicznie możliwości i osiągi oferowane przez samochody nowe oraz szeroką dostępność gwarantowaną także przez używane samochody. Wady? Wybierając samochody 7 osobowe trzeba liczyć się z większym spalaniem wynikającym z ich wagi, a co za tym idzie wyższymi kosztami eksploatacji.

Dlaczego warto kupić auto 7-osobowe?


Samochody 7 osobowe to idealny wybór dla dużych rodzin lub osób potrzebujących sporo przestrzeni do przewożenia. W przypadku nowszych modeli to także niezłe osiągi. Masz wątpliwości czy zakup tego rodzaju pojazdu będzie odpowiedni dla Ciebie? Postaw na leasing. VEHIS to jeden z cenionych na rynku samochodowym podmiotów, który pomoże Ci dobrać odpowiedni sposób finansowania Twojego pojazdu.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]