Sebastian M. zatrzymany. Czy będzie odpowiadał z wolnej stopy?

5 października 2023
Sebastian M. zatrzymany. Czy będzie odpowiadał z wolnej stopy?

Jak już informowaliśmy domniemany sprawca tragicznego wypadku na autostradzie A1, w którym spłonęła rodzina z Myszkowa został zatrzymany w Dubaju, w pokoju hotelowym na przedmieściach tego miasta.

Co będzie dalej działo się w jego sprawie? Pytań jest bardzo dużo, odpowiedzi na wiele z nich jeszcze nie ma. Poniżej lista pytań, na które w kolejnych publikacjach będziemy starali się odpowiedzieć.

 

1.Jak długo będzie trwała procedura odesłania Sebastiana M. do Polski?

2. Będzie czekał na decyzję sądu Dubaju w areszcie czy na wolności?

3. Czy polska prokuratura i sąd  będą działać pod presją opinii społecznej i ministra Ziobry?

4. To prawda, że Sebastian M. wcale nie uciekał, a o liście gończym dowiedział się mediów?

5. Czy sądzony będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym (kara do lat 8), czy za potrójne zabójstwo (kara dożywocia).

6. Czy jak już zostanie deportowany z Dubaju  będzie w stosunku do niego zastosowany tymczasowy areszt, czy np. poręczenie majątkowe, z zakazem opuszczania Polski i dozorem policji?


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]