Skoda odkrywa tajemnice. Oto sylwetki nowych Superb i Kodiaq

26 kwietnia 2023
Skoda odkrywa tajemnice. Oto sylwetki nowych Superb i Kodiaq

To już tyle lat, a wydaje się jakby wczoraj. W 2016 roku zadebiutowała Skoda Kodiaq. Od tego czasu samochód ten przeszedł kilka modyfikacji. W 2021 roku zmieniono cała gamę modelową, a wcześniej, bo w 2018 roku pojawiła się wersja RS.  W sumie po świecie jeździ już  740 000 egzemplarzach tych czeskich SUV-ów.


Nazwa Superb nowością nie była,  używano ją w latach 30. XX wieku dla najwyższej klasy luksusowych samochodów marki. Od  2001 roku, kiedy to zadebiutowała współczesna wersja, do 2008 roku,  zostało sprzedanych prawie 137 000 samochodów Skoda Superb pierwszej generacji.


Druga generacja modelu pojawiła się w 2008 roku a rok później kombi.  W sumie Superb drugiej generacji odnotowała 618 000 dostaw do klientów. Trzecią generację wprowadzono w lutym 2015 roku, a w 2019 roku Skoda Superb stała się pierwszym samochodem marki w wersji hybrydy plug-in. Do tej pory do klientów trafiło ponad 777 000 sztuk modelu tej generacji.

Teraz Skoda, podgrzewając atmosferę, pokazała zarysy następców Kodiaqa i Superb. Ich premiery odbędą się już jesienią br. Oba samochody dostępne będą – co ważne dla „wyznawców” aut o napędzie spalinowym - z silnikami Diesla i benzynowymi. Oferowane będą także jako miękka hybryda lub plug-in.

Nowy Superb będzie produkowany w Bratysławie na Słowacji, natomiast kolejna  generacja Kodiaqa – w Kvasinach w Czechach, czyli miejscu, gdzie powstawał jej poprzednik.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]