Sprzedaż nowych samochodów. Rynek rośnie!

5 marca 2024
Sprzedaż nowych samochodów. Rynek rośnie!

Wygląda na to, że rynek nowych samochodów w 2024 roku ma się bardzo dobrze. W stosunku do roku ubiegłego w styczniu 2024 zanotowano niewielki wzrost sprzedaży, za to luty to już wzrost skokowy.

Jak nas poinformował Wojciech Drzewiecki z Instytutu Samar w porównaniu do pierwszego miesiąca tego roku w lutym liczba zarejestrowanych samochodów osobowych zwiększyła się o niemal 7,5%.

Porównanie do lutego ubiegłego roku przynosi jeszcze bardziej korzystny wynik. Wzrost przekroczył poziom 19,3%. Wynik za dwa miesiące tego roku to 88 767 zarejestrowanych samochodów, o 20,7% więcej niż rok wcześniej.

 

Jeszcze szybciej rozwija się rynek marek premium -  dynamika wzrostu luty vs styczeń zbliżyła się do poziomu 9%, a wzrost wyników za dwa miesiące wyniósł niemal 35,5%.

 

Liderem pozostaje Toyota, która w ciągu ostatniego miesiąca odnotowała rejestracje na poziomie zbliżonym do 10 tys. aut. Wynik zajmującej pozycję drugą Skody był zdecydowanie niższy, niemniej jednak, o ile Toyota w stosunku do stycznia odnotowała niewielki spadek (-0,25%) to w przypadku Skody widzimy wzrost na poziomie niemal 30%. Również w przypadku wyników za dwa miesiące wzrost Skody w porównaniu do Toyoty jest wyższy (24,12% vs 17,21%).


Na trzeciej pozycji listy rankingów znajduje się Kia, której sprzedaż w porównaniu do stycznia zmniejszyła się o ponad 6%. W pierwszej dziesiątce poza wyżej wymienionymi zaklasyfikowały się także: Hyundai, BMW, Audi, Volkswagen, Mercedes, Dacia i Volvo.


Poniżej tabelka, którą otrzymaliśmy od Instytutu Samar.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]