Sprzedaż nowych samochodów. Wróciły rabaty

22 lutego 2024
Sprzedaż nowych samochodów. Wróciły rabaty

Instytut Samar przysłał nam wyniki sprzedaży nowych samochodów po 20 dniach lutego.


O ile pierwsza dekada przyniosła nam wzrost na poziomie 10%, to po dwudziestu dniach wynik ten się podwoił. Druga dekada przyniosła rezultat o 21,3% lepszy niż rok wcześniej. W przypadku samochodów marek premium zanotowany wzrost liczby zarejestrowanych aut był jeszcze większy.

W sumie liczba zarejestrowanych samochodów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku zwiększyła się o ponad 30% - informuje Wojciech Drzewiecki z Samaru.

Pierwsza trójka listy rankingowej pozostaje bez zmian. Toyota, Skoda i Kia to marki z największą liczbą zarejestrowanych samochodów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się cztery  marki premium: Mercedes, Audi, BMW i Volvo.  Gdyby w rankingu pominięto samochody dostawcze typu Citan czy Vito, na pierwszej pozycji wśród marek premium znalazłoby się Audi.


W pierwszej „dziesiątce” tylko trzy marki zanotowały wyniki gorsze niż rok wcześniej. W przypadku Kii wynik jest o 4,4% niższy, Volkswagena o 8,7%  a  Dacii o 22,5%. Pozostałe marki zwiększyły swą sprzedaż od 12 do prawie 75%.


Dobre wyniki to z jednej strony efekt sprzedaży ubiegłorocznej, której realizacja właśnie następuje, a także większa dostępność samchodów, a co za tym idzie większa chęć poszczególnych marek do prowadzenia bardziej agresywnej polityki rabatowej. Coś co jeszcze niedawno nie istniało, ze względu na ograniczenia w dostępności aut, dziś powróciło.

Około 60% całości sprzedaży stanowią klienci flotowi.


Zapraszamy do analizy poniższej tabelki.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]