Startuje Liga Transaxle: kultowe modele 924, 944, 928 i 968 odwiedzą Tor Poznań

21 kwietnia 2023
Startuje Liga Transaxle: kultowe modele 924, 944, 928 i 968 odwiedzą Tor Poznań

Już w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) na Torze Poznań rozpocznie się Liga Transaxle oraz Międzynarodowy Festiwal Transaxle. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 100 klasycznych modeli Porsche z silnikiem umieszczonym z przodu i skrzynią biegów z tyłu.


Impreza będzie otwarta dla wszystkich, a samochody będzie można oglądać z bliska. Dla odwiedzających, oprócz wyścigów, przygotowano również inne ciekawe atrakcje.

Liga Transaxle jest inicjatywą, która ma połączyć emocje legendarnych serii wyścigowych, jak 944 Turbo Cup z piknikiem rodzinnym.

Międzynarodowy Festiwal Transaxli, poza tym, że będzie największą tego typu imprezą w Europie, to jeszcze będzie najbardziej zróżnicowaną. Podczas jednego dnia będzie możliwość zobaczyć zmagania w serii emocjonujących rywalizacji:


● Wyścig godzinny Porsche Transaxle,

● Sesje TimeAttack w walce o najlepszy czas na torze,

● Wyścigi równoległe na ćwierć mili,

● Pełna śmiechu próba sportowa Stewarta (próba jazdy z piłką tenisową na specjalnym talerzu, umieszczonym na masce samochodu),

● Konkurs Piękności, Modyfikacji, Unikalności.

Międzynarodowy Festiwal Transaxle jest imprezą otwartą dla fanów i widzów. Samochody będą dostępne do oglądania z bliska, a organizatorzy przygotowali konkurs z wiedzy o historycznych modelach Porsche transaxle, w którym będzie można ciekawe nagrody. Jest to również ciekawa alternatywa dla klasycznych pokazów motorshow, gdzie auta zwykle prezentowane są statycznie. W tym przypadku będzie można je zobaczyć jeżdżące na torze i uczestniczące w przygotowanych konkurencjach.

Ciekawą atrakcją dla wszystkich odwiedzających imprezę będzie wyścig dwóch mistrzów Polski. Paweł Wójtowicz (Mistrz Polski Wyścigów Górskich z 2020 roku) i Michał Walczak-Makowiecki (Mistrz Polski Super S Cup Endurance z 2021 roku) zmierzą się w identycznych samochodach na Torze Poznań. Taki wyjątkowy pojedynek wymaga wyjątkowego modelu, dlatego obaj kierowcy zasiądą w limitowanych Porsche 924 Le Mans.

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Transaxle na Torze Poznań jest biletowany. Wstęp (bez udziału w wyścigach i konkurencjach) kosztuje 89 zł. Będzie to pierwsza z pięciu imprez zaplanowanych na ten rok.

Kalendarz imprez:

● 23 kwietnia, Tor Poznań – Rozpoczęcie Sezonu Ligi Transaxle (I Kwalifikacje) + Międzynarodowy Festiwal Transaxle, impreza towarzysząca Tor Poznań Track Day

● 4 czerwca, Silesia Ring – II Kwalifikacje Ligi Transaxle, impreza towarzysząca Porsche Club Poland

● 8 lipca, Tor Poznań – III Kwalifikacje Ligi Transaxle, impreza towarzysząca Porsche Club Poland

● Sierpień/Wrzesień, Slovakia Ring – IV Kwalifikacje Ligi Transaxle, impreza Towarzysząca Porsche Club Poland, impreza opcjonalna

● 24 września (data może ulec zmianie), Tor Poznań – Zakończenie Sezonu Ligi Transaxle (V Kwalifikacje), impreza towarzysząca Tor Poznań Track Day

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]