Super Cobra Jet 1800 gotowa do bicia rekordów

14 kwietnia 2023
Super Cobra Jet 1800 gotowa do bicia rekordów

NHRA (National Hot Rod Association) to największa organizacja wyścigów samochodowych na świecie, specjalizująca się w wyścigach hot rodów, dragsterów i innych specjalnie zaprojektowanych pojazdów do szybkiej jazdy.


W historii NHRA zapisano wiele rekordów świata, które są uznawane za największe osiągnięcia w tej dziedzinie. Oto kilka z nich:


  1. Największa prędkość: 337.58 mph (543.15 km/h) Ten rekord ustanowił Tony Schumacher w 2018 roku w swoim Top Fuel Dragsterze podczas wyścigu NHRA Arizona Nationals.
  2. Najkrótszy czas przejazdu: 3.623 sekundy Ten rekord ustanowił Brittany Force w 2021 roku podczas wyścigu NHRA Gatornationals.
  3. Największa prędkość w kategorii Funny Car: 340.47 mph (547.78 km/h) Ten rekord ustanowił Matt Hagan w 2017 roku podczas wyścigu NHRA Gatornationals.
  4. Najkrótszy czas przejazdu w kategorii Funny Car: 3.793 sekundy Ten rekord ustanowił Robert Hight w 2017 roku podczas wyścigu NHRA FallNationals.
  5. Największa prędkość w kategorii Pro Stock: 214.35 mph (345.13 km/h) Ten rekord ustanowił Erica Enders w 2014 roku podczas wyścigu NHRA Four-Wide Nationals.
  6. Najkrótszy czas przejazdu w kategorii Pro Stock: 6.403 sekundy Ten rekord ustanowił Greg Anderson w 2017 roku podczas wyścigu NHRA Sonoma Nationals.


NHRA to sport, który jest znany z nieustannych prób pobicia rekordów. Dzięki ciągłym postępom technologicznym, pojazdy są coraz szybsze i bardziej efektywne, co oznacza, że w przyszłości mogą zostać pobite kolejne rekordy. I chyba niebawem to nastąpi. I to samochodem na prąd.Ford Performance ujawnił dziś plany rywalizacji w sportach motorowych pojazdów z napędem elektrycznym, prezentując Mustanga Super Cobra Jet 1800, drapieżną przemianę Mustanga Cobra Jet 1400 – do którego należą wcześniejsze rekordy świata zawodów NHRA.Celem nowego pojazdu jest pobicie rekordu Cobry Jet 1400 w kategorii pojazdów elektrycznych na ćwierć mili, wynoszącego 8,128 sekundy przy prędkości 171,97 mil na godzinę (276,76 km/h).

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]