Taksówki na aplikacje. Od czerwca 2024 roku tylko z polskim prawem jazdy

18 września 2023
Taksówki na aplikacje. Od czerwca 2024 roku tylko z polskim prawem jazdy

Zgodnie z nowymi przepisami, od 17 września 2023 roku wszyscy nowi kierowcy taxi muszą przejść weryfikację osobistą w platformach, z którymi podejmują współpracę.

 Natomiast 1 października 2023 roku mija termin dla wszystkich firm i platform posiadających licencję pośrednika w przewozie osób na dokonanie osobistej weryfikacji wszystkich współpracujących z nimi kierowców.

 Kolejny etap zmian w przepisach przypada na czerwiec 2024 roku, gdy od wszystkich kierowców wykonujących przewóz osób taksówką będzie wymagane posiadanie polskiego prawa jazdy. 

 

W punktach weryfikacyjnych sprawdzane są dokumenty kierowcy, takie jak: prawo jazdy, aktualne zaświadczenie o niekaralności, identyfikator taxi.

Dokumenty dotyczące auta, takie jak wypis z licencji taxi na wszystkie posiadane gminy, zdjęcie samochodu z oznaczeniami miejskimi taxi, lampą taxi oraz numerem rejestracyjnym pojazdu, kierowcy mają obowiązek wcześniej dostarczyć online.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]