Tanie auto w leasingu – zestawienie aut z ratą do 1000 zł

9 maja 2024
Tanie auto w leasingu – zestawienie aut z ratą do 1000 zł

Wiele osób szukających nowego samochodu osobowego zastanawia się, jaką formę finansowania wybrać. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszy był zakup za gotówkę lub na kredyt, obecnie jednak coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem jest leasing samochodów. Tego rodzaju finansowanie oferowane przez banki i inne podmioty pozwala cieszyć się autem na atrakcyjnych warunkach. Leasingodawcy bardzo często oferują samochody w racie do 1000 złotych miesięcznie przy minimum formalności. Na jakie nowe auto w tym przedziale kwotowym warto postawić?

Czy leasing samochodu to dobry wybór?

Leasing samochodów to specjalny rodzaj finansowania, pozwalający na użytkowanie pojazdu bez konieczności jego zakupu. W ramach umowy leasingowej leasingodawca nabywa i pozostaje właścicielem danego mienia (w tym przypadku samochodów), a leasingobiorca posiadający odpowiednią zdolność kredytową płaci regularne raty za prawo do jego użytkowania przez okres umowy.

Leasing samochodu może się okazać niezwykle kuszącym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Do zawarcia umowy leasingowej zachęcają przede wszystkim plusy płynące z możliwości optymalizacji podatkowej i dokonywania odpisów (podatek VAT). W wielu przypadkach raty leasingu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co tym samym obniża podstawę opodatkowania przedsiębiorcy i dodatkowo zachęca do wzięcia samochodu firmowego w leasingu operacyjnym.

Proponowane przez firmę leasingową rozwiązania cieszą się także popularnością wśród osób fizycznych. W przypadku zawarcia umowy leasingu prywatnie możemy liczyć na niezależność i raty znacznie niższe, niż w przypadku standardowego kredytu. Ponadto niektóre oferty obejmują spore zniżki na ubezpieczenie auta.

Nie da się ukryć, że leasing samochodu osobowego może być droższy niż np. wynajem długoterminowy, jednak podczas ewentualnej sprzedaży auta po spłaceniu rat leasingowych i zakończeniu umowy, można odzyskać część wyłożonych pieniędzy. W przeciwieństwie do wynajmu nie występuje tutaj roczny limit kilometrów!

Jaki tani samochód w leasing wybrać? Zestawienie modeli samochodów z ratą do 1000 zł

Umowy leasingu pozwalają na częstą zmianę samochodów, dzięki czemu można korzystać z najnowszych lub prawie nowych modeli pojazdów. Tanie auto w leasing to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają gotówki na nowe auto – raty leasingu bez większych problemów można dostosować do własnych możliwości i tym samym otrzymać najlepsze warunki finansowania oraz dostęp do wymarzonego auta. Na jakie pojazdy z ratą do 1000 zł warto postawić w przypadku leasingu?

Citroen C3

Citroen C3 zdecydowanie może się podobać – wszystko ze względu na charakterystycznie zaprojektowane nadwozie i atrakcyjne wizualnie wnętrze. Zastosowany tutaj silnik 1.2 Pure Tech znakomicie sprawdza się zarówno w mieście, jak i w trasie. Jednostka ta rozwija moc 83 KM. Samochód posiada wiele użytecznych systemów wspomagających jazdę oraz ciekawych rozwiązań technologicznych. Wysokość raty w przypadku Citroena C3 może wynosić około 1000 zł (leasing operacyjny).

Dacia Sandero

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest lubiana i dobrze oceniana przez kierowców Dacia Sandero. Jest to niedużych rozmiarów miejski crossover, który świetnie odnajdzie się w każdych warunkach. Ciekawą propozycję może stanowić wersja z silnikiem 1.0 TCe, która dodatkowo świetnie współpracuje z gazem LPG. Jednostka ta rozwija moc 100 KM, co pozwala na dynamiczne poruszanie się po drogach, zwłaszcza w miastach.

Fiat 500

Leasing Fiata 500 to kolejna, warta rozważenia propozycja do 1000 zł. To niewielkie, kultowe auto przypadnie do gustu niemal każdemu. W tej cenie znajdziemy egzemplarze z benzynowym silnikiem o pojemności 1.0 i mocy wynoszącej 70 KM, który napędza przednie koła. Takie parametry w zupełności wystarczą do sprawnego poruszania się po zatłoczonych i zakorkowanych miastach. Jedną z zalet tego małego auta jest fakt prostoty i stosunkowo tanich napraw, co w przypadku samochodów leasingowanych może mieć duże znaczenie. Samochody te w wybranej opcji raty leasingu są popularne szczególnie wśród kobiet, ale nie tylko!

Opel Corsa

Nowy samochód to marzenie wielu osób. Leasing konsumencki, jak i inne formy tego rodzaju finansowania, umożliwiają ich spełnienie. Wśród aut wartych rozważenia zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców (wykorzystywanych do wykonywania obowiązków służbowych), znajduje się Opel Corsa. Ten mały, niemiecki hatchback może być wyposażony w silnik 1.2, który w zależności od wersji dysponuje mocą 75 lub 100 KM. Takie parametry w zupełności wystarczą, aby spokojnie napędzać ten niewielkich rozmiarów samochód. Design Opla Corsy również nie odbiega od obecnych trendów w projektowaniu pojazdów, co dodatkowo może wpłynąć na decyzję w kwestii leasingu.

Toyota Aygo X

Kolejnym pojazdem w naszym zestawieniu jest Toyota Aygo X. Dzięki lekko podwyższonej konstrukcji pojazd może swobodnie wjeżdżać np. na wysokie krawężniki lub poruszać się po bardziej wyboistych drogach. W tych zadaniach pomaga mały, lekki silnik 1.0 VVT-i, który charakteryzuje się mocą 72 KM. Nowoczesna konstrukcja jednostki napędowej spokojnie poradzi sobie z codziennymi zadaniami. W przypadku Toyoty Aygo X również możesz skorzystać z atrakcyjnych rat na leasing, które będą oscylować w granicach 1000 zł. Wysokość wkładu własnego w przypadku samochodów marki Toyota może być dostosowana do Twoich preferencji.

Kia Picanto

Kia Picanto świetnie prezentuje się zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, oferując nowoczesne technologie i liczne systemy wspomagające codzienne użytkowanie. Podstawową jednostką napędową, która gości pod maską tego małego samochodu osobowego, jest silnik 1.0 o mocy 67 KM. W zupełności wystarczy on do pokonywania miejskich dróg i nie tylko. Tutaj także możesz liczyć wysokość raty wynoszącą około 1000 zł.

Leasing samochodów z VEHIS

Leasing operacyjny, jak i inne rodzaje tego typu finansowania, są popularnym rozwiązaniem zarówno jeśli jesteś przedsiębiorcą, jak i osobą fizyczną. Leasing pozwala na korzystanie z nowych samochodów bez konieczności ponoszenia jednorazowych, dużych wydatków związanych z ich nabyciem. Dodatkowo leasing oferuje pewne korzyści podatkowe, takie jak możliwość odliczenia rat leasingowych od podstawy opodatkowania. Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem na nowy samochód i wszystkimi jego zaletami, sprawdź najlepszą ofertę, którą przygotowała dla Ciebie firma leasingowa VEHIS! Wspomagamy naszych Klientów w zakupie ubezpieczenia, obsłudze pojazdu czy w przypadku szkody całkowitej. Co więcej, nie występuje u nas roczny limit kilometrów. Chcesz uzyskać ofertę leasingu? Już teraz skontaktuj się z naszymi pracownikami!


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]