Ten złom kosztuje minimum 1 milion 200 tysięcy dolarów

10 sierpnia 2023
Ten złom kosztuje minimum 1 milion 200 tysięcy dolarów

500 Mondial to mały samochód sportowy produkowany przez Ferrari w latach 1953-1955. Był on częścią serii samochodów Mondial, które startowały w różnych wyścigowych seriach.


Ferrari 500 Mondial jest samochodem niezwykle rzadkim i cenionym przez kolekcjonerów. Wyprodukowano tylko niewielką liczbę egzemplarzy, co sprawia, że są one bardzo poszukiwane na rynku samochodów zabytkowych. Jeden z nich trafia właśnie na aukcję. Niestety w stanie jakim widzimy na zdjęciach.


Fot. RM Sotheby's


W 1954 roku Ferrari wyprodukowało 13 egzemplarzy tzw. „klienckich” samochodów 500 Mondial w uznaniu wyścigowych sukcesów tego modelu.


Samochody te posiadały 170-konny silnik szeregu Tipo 500, tylne zawieszenie de Dion i piękne nadwozie Pininfarina. Wszystkie starowały w wielu wyścigach na torach całej Europy do roku 1958.


Fot. RM Sotheby


Ten konkretny egzemplarz, o którym mowa, został sprowadzony do Stanów Zjednoczonych. W 1965 roku podczas jednego z wyścigów został kompletnie zniszczony. W takim stanie pozostał do dziś.


I właśnie trafia do sprzedaży na aukcji RM Sotheby's w Monterey, która odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia. Przewidywana cena od 1,2 do 1,6 miliona dolarów. Sporo jak na tę kupę złomu. Bo z samochodu zostało niewiele. Jest jednak autentyczna tabliczka z numerem VIN.


Oryginalny silnik dawno zaginął, ale sprzedaż obejmuje skrzynię biegów pasującą do numerów i niektóre elementy tylnej osi.


Źródło: roadandtrack.com

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]