Tesla Cybertruck już w produkcji

17 lipca 2023
Tesla Cybertruck już w produkcji

W fabryce Tesli w Teksasie wyprodukowano pierwszy egzemplarz pick-upa o nazwie Cybertruck. Dostawy do klientów rozpocząć się mają jeszcze w tym roku.


Tesla Cybertruck to elektryczny pickup, który po raz pierwszy zaprezentowany został w listopadzie 2019 roku i od tego czasu wzbudza ogromne zainteresowanie i kontrowersje ze względu na swoje niekonwencjonalne wzornictwo i futurystyczny charakter.Cybertruck wyróżnia się na tle innych samochodów pickup swoim wyglądem, który jest inspirowany sci-fi. Ma charakterystyczną, sztywną karoserię zewnętrzną wykonaną z nierdzewnej stali stopowej, która jest bardzo wytrzymała i odporna na zarysowania. Prezentuje się jakby pochodził prosto z filmu science fiction, dzięki swojemu kanciastemu kształtowi i ostro zarysowanym krawędziom.Cybertruck oferuje różne opcje zasięgu. Wersje podstawowe mają być wyposażone w napęd na jedną oś, podczas gdy wersje wyższe będą miały napęd na cztery koła. Elon Musk, założyciel Tesli, twierdzi, że Cybertruck będzie miał zasięg do 800 kilometrów i będzie mógł przyspieszyć do 100 km/h w mniej niż 6,5 sekundy.Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów Cybertrucka jest jego przednia szyba wykonana ze specjalnego laminowanego szkła, które zostało zaprezentowane jako niezwykle odporne na uszkodzenia.
Wnętrze Cybertrucka jest minimalistyczne i przestronne, oferując miejsce dla kierowcy i pasażerów. Cockpit jest wyposażony w duży, poziomy ekran dotykowy, który służy do sterowania różnymi funkcjami samochodu. Niektóre wersje mają być również wyposażone w trzeci rząd siedzeń.Od momentu zaprezentowania Cybertrucka, Tesla otrzymała dużo zamówień ze strony klientów, jednak produkcja i dostawa Cybertrucka jest opóźnione. Dokładna data rozpoczęcia produkcji nie została jeszcze ujawniona.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]