Toyota Hilux GR SPORT. Trochę dla szpanu

27 kwietnia 2023
Toyota Hilux GR SPORT. Trochę dla szpanu

Znasz Toyotę  Hilux? Oczywiście, że znasz. Miliony Hiluxów  kilku już generacji jeździ po całym świecie. Także w Polsce to popularne auto w segmencie pick-upów. Ale wersja, która pokazujemy na zdjęciach to nowość. Nazywa się GR SPORT i nawiązuje do wyczynowego modelu, którym TOYOTA GAZOO Racing startuje w Rajdzie Dakar i mistrzostwach świata rajdów cross-country.GR SPORT (wersja z podwójną kabiną) to najbardziej „wypasiona” wersja Hiluxa. Oczywiście napęd na cztery  koła to standard tej odmiany.

Poza elementami stylistycznymi  otrzymała  amortyzatory jednorurowe z przodu i z tyłu, a w przednim zawieszeniu ma  usztywnione sprężyny śrubowe.

Tak zestrojone zawieszenie stabilizuje nadwozie, ogranicza przechyły i zwiększa przyczepność. To bardzo istotne, gdy samochód ten porusza się w terenie. A właśnie tam jest w swoim żywiole.


Aby podczas terenowej jazdy nie uszkodzić auta podwozie Hilux GR SPORT  zostało zabezpieczone aluminiowymi osłonami silnika oraz tylnego mostu. Po co te elementy zostały  polakierowane na czerwono? Aby były widoczne. Czyli trochę dla szpanu.Ósma generacja Hiluxa ma tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.  Może przewozić do 1000 kg ładunku oraz pociągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony.

Hilux GR SPORT to auto z podwójną kabiną i napędem 4x4 w standardzie.

 


Auto otrzymało mocniejszy, 2,8-litrowy silnik D-4D o mocy 204 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik połączony jest z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Od 0 do 100 km przyspiesza w 10,7 sekundy


Na koniec aktualna cena. Toyota Hilux GR SPORT  kosztuje 210 900 zł netto (259 407 zł brutto).

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]