Toyota Lunar Cruiser. Na podbój księżyca

25 lipca 2023
Toyota Lunar Cruiser. Na podbój księżyca

Od 2019 roku JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) i Toyota prowadzą wspólne badania nad łazikiem ciśnieniowym (nazywanym „Lunar Cruiser”).Pojazd taki umożliwiłoby prowadzenie załogowych działań eksploracyjnych na powierzchni Księżyca, jednej z międzynarodowych misji eksploracji kosmosu JAXA.

 


Powierzchnia księżyca ma jedną szóstą grawitacji ziemskiej, doświadcza temperatur od -170 do 120 stopni Celsjusza, znajduje się w całkowitej próżni, jest skąpana w silnym promieniowaniu i pokryta księżycowym piaskiem (regolitem).Lunar Cruiser ma na celu osiągnięcie wysokiego poziomu mobilności i umożliwienie astronautom bezpiecznej i wygodnej eksploracji.Toyota chce przyczynić się do działań eksploracyjnych oferując niezawodny, trwały pojazd, o dobrych właściwościach jezdnych i technologii FC (ogniwa paliwowe), które ten japoński koncern rozwijała przez wiele już lat.
vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]