Toyota najczęściej wyszukiwaną marką motoryzacyjną w Google. Ale nie w Europie

28 grudnia 2023
Toyota najczęściej wyszukiwaną marką motoryzacyjną w Google. Ale nie w Europie

Jakich marek samochodów szukano  najczęściej poprzez wyszukiwarkę Google  w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy?


W opublikowanym właśnie rankingu przeprowadzonym przez firmę Compare the Market po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu edycji badania pozycję lidera zajęła Toyota. A to za sprawa „kliknięć” w Australii, Rosji, krajach Afryki zachodniej i kilku krajach Ameryki Południowej.  W Europie „rządzą” marki europejskie.

 


Ranking opierał się na danych Google Trends zebranych ze 155 krajów - w 64 z nich Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką. Druga marka w zestawieniu Tesla,  cieszyło się największym zainteresowaniem w przeglądarce Google na 29 rynkach. Pozycję trzecią zajęło BMW.

 

W Polsce najczęściej wyszukiwano Audi, a w pozostałych krajach Europy Zachodniej – z małymi wyjątkami - Tesla.  

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]