Toyota. Sorry, ale jednak elektryki

24 kwietnia 2023
Toyota. Sorry, ale jednak elektryki

Toyota chyba na dobre przeprosiła się z elektrykami Do 2026 roku wprowadzi na rynek 10 modeli samochodów na prąd. Podczas salonu samochodowego w Szanghaju pokazała dwa prototypy będące zapowiedzią produkcyjnych wersji. To bZ Sport Crossover Concept oraz bZ FlexSpace Concept, gdzie bZ onacza  Beyond Zero).


Toyota bZ Sport Crossover Concept to elektryczny crossover projektowany z myślą o preferencjach młodszego pokolenia. Auto będzie mogło także po zakupie zyskiwać nowe udogodnienia, takie jak asystent kierowcy, automatyczne parkowanie i inne inteligentne funkcje. Przy jego budowie Toyota współpracuje z chińskimi firmami BYD i FAW w ramach spółek joint venture.Toyota bZ FlexSpace Concept to rodzinny SUV. Samochód ten również będzie powstawał we współpracy z firmą chińskim producentem - w tym przypadku z  Guangzhou Automobile Group.


Strategia Toyoty wprowadzania na rynek samochodów elektrycznych będzie się różnić w zależności od stopnia gotowości ich przyjęcia w poszczególnych regionach. W Europie, Japonii, Chinach czy USA japoński koncern rozszerzy ofertę BEV, wprowadzając do sprzedaży kolejne modele z linii bZ, a następnie auta nowej generacji.


W USA w 2025 roku rozpocznie się produkcja elektrycznego SUV-a z 3 rzędami siedzeń. Baterie do niego będą produkowane w Karolinie Północnej. W Chinach, obok modelu bZ4X i nowego bZ3, już w 2024 roku zadebiutują dwa samochody elektryczne opracowanie specjalnie na ten rynek, a w kolejnych latach gama modeli BEV będzie się systematycznie rozrastać.


Czytaj TUTAJ również w czym tkwi sekret hybryd plug-invehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]